TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Tekirdağ Kıyıdan Balık Avı Bölgeleri

Tekirdağ'da Amatör Balıkçılık

Tekirdağ,Trakya bölgesinde bulunan ve İstanbul,Kırklareli,Çanakkale ve Maröara denizi ile çevrilidir.En güzel özelliklerinden biri,ayrı ayrı iki denize kıyısı olmasıdır.Bunun gibi ülkemizde 6 ilimiz daha vardır. Yaklaşık 135 km uzunluğunda bir Marmara kıyısı ile Amatör Balıkçılarınında zevkle av yaptıkları meralara sahiptir.Ayrıca Karadenize bakanda yaklaşık 2600 metre kıyısı vardır.

Doğal bir limana sahip Marmara Ereğlisi ve Avlak bakımından zengin Kumbağ büyük ölçüde kumluk olan plajlara sahip iken Barbaros kıyıları daha çok Falezli bir görünüm sergiler.Bunda en büyük etken akarsu ve denizin kayalar üzerinde ouşturduğu aşındırmalardır.Körfezde derinlik 90 metre civarı iken Kumbağ hattının güneyinde bu derinlik daha da artar. Tekne Balıklıçarının Gırgır ve Trollerle av yaptıkları alanlar buralarıdır.Nedeni ise buranın bir kanal oluşu ve güçlü akıntılarla yoğun balık sürülerinin bu alanlardan geçiyor olması.Belli mevsimlerde bu sürüler kıyılamaya başlayınca da Amatör Kıyı Avcılarımız içi av sezonu başlamış demektir.

Marmara Ereğlisi
MArmara ereğlisi Liman

Bölgede en çok av yapılan yer Nato Limanı.Mendireklerden olta atabilirseniz bir çok balık çeşidi yakalamanız mümkün.İri İstavrit-Karagöz-Eşkina-Mezgit-Lüfer başda gelen balıklar. Liman deniz seviyesinin çok üstünde olduğundan yanınızda bir buluması şart.Ayrıca çok da rüzgar alan bir yerdir burası. Havaları iyi takip ederek gitmek av selameti açısından önemli Spin ile At-Çek yapmak içinde havaların biraz soğuması gerekir.M.Ereğlisinde....

Sayfaya Git
Kumbağ Meraları

Amatör oltacılar için Kumbağ'da en iyi yer diyebiliriz.Bunda da en büyük etken sualtında balıkların menusunde en başlarda olan Midye ve Madyanın bolluğu.Bu sayede balık populasyonuda gerçekten tatmin edici boyutta.Yaz sıcaklarında kıyılar pek birşey vermesede kayalık kısımlardan At-Çek veya Şeytan oltası ile balık almak mümkün. Ayrıca Kalkan Avıda burada çok yapılıyor.Uzak alanlardan gelip buralarda Kalkan avlayan arkadaşlarımız var.

Sayfaya Git