TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Muğla İçin Avlak Yerleri

Muğla Bölgesi Olta Balıkçılığı

Muğla, hemen hemen her ilçesi ayrı bir konuya muhattap olacak güzellikde bir şehir. Bodrum, Marmaris, Ortaca, Datça, Fethiye ilk akla gelenler.

Bizim açık söylemek gerekirse Bodrumdan başka yeteri kadar bilgimiz olan herhagi bir yer yok. Oysa ki çok fazla sayıda merası olduğunu biliyoruz. Gelecek zamanda Muğla hakkında detaylı bilgiler edindikçe sizlerlede paylaşıcaz. Mesela en çok merak edipde gitmediğimiz bir Akyaka var. Birçok Zıpkıncının gece çete halinde dalıp 100 kilodan fazla balığı gafil avlayıp vurarak sattığı söyleniyor. Ayrıca tüm koyun Amatör Balıkçılığa yasaklandığınıda biliyoruz. Bu nedenle oralara gidip çekim yapmak en büyük dileğim.

Başda da dediğimiz gibi Muğla'da sadece Bodrum beldemizde avlandık. Burada gerçekden özellikle bot veya tekne ile açılınca çok güzel balıklar alınıyor. Güllük, Gümüşlük, Turgutreis iyi bir mera bulursanız kıyıdan da çok güzel balık alabileceğiniz yerler. Gerçi mera işini biz sizin için hallettik. Aşağıda nerede balık alabileceğinizi detaylı anlattık. Ayrıca Bodrum'da ne tür olta kullanmanız gerekir ve hangi yemler daha güzel iş yapar hepsini bulabileceksiniz.

 

Muğla Balık Avı Meraları ;