TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Mersin Kıyı Avı Mera Alanları

Mersinde Amatör Balıkçılık

Akdeniz'e kıyısı olan bir liman şehridir Mersin. Çok güzel bir doğası ve upuzun sahil şeridi vardır. Hatta Türkiye'nin en büyük limanıda bu ilimizde bulunur.

Mersin'de kıyı avları genelde Surf Casting yapılarak olur. Sahillerden oltalar genelde uzak mesafelere atılarak Çupra, Mırmır, İsparoz türü balıklar hedeflenir. Ayrıca limanlarda da Tüylü Çapari ve Beyaz renk sahteler kullanarak Levrek, Baracuda avları yapılır. Yakalanabilen diğer balıklar ise Melanur, Sokar, Kefal, Zargana, Sargoz ve bol bol Balon Balığıdır.

Levrek ve Kefal avı için aynı zamanda çok sayıda Azmak'da olduğundan çoğu Amatör Balıkçı bu bölgeleri kendilerine mesken edinmiştir. En güzel avlar ise genelde geceleri olur. Son olarak da şunu belitelim Mersinde her yıl belli Balık Avı organizasyonları yapılır. Mersin meralarını incelerken bunlar hakkında bilgilerde bulabileceksiniz.

Aşağıda Mersin ilimize giderseniz nerelerden avlanmanız gerektiğine dair incelemeler bulunmakta. Daha fazla bilgi için Facebook Adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yeşilovacık Tisan
Mersin Tisan

Burada başlıca Avlak Yeri dediğimiz bir kaç bölge var.Geçmiş zamanda daha da geniş bir meraya sahipken son zamanlar her güzel koylara olduğu gibi burada da balıkların yaşama alanları Trol ve Gırgırlar sayesinde iyice azalmıştır.Ayrıca Balon Balığı denilen illette her yanı kaplamıştır.Yinede zaman zaman özellikle serin mevsimlerde bereketli avlar yaşanıyor Şimdi,nerelerde avlanılıyor ve hangi balıklar çıkıyor bir bakalım.Tisan'da asıl adı Aphrodios olan

Sayfaya Git
Susanoğlu Mevkii
Mersin Susanoğlu

Mersinde Balık Avı denince o bölgeyi bilen insanların aklına gelen meraların başında Yapraklı Koyu gelir Balıkların yaşam alanı açısından çok güzel sualtı oluşumlarına sahip bu yerde.Her türde balık avı şekli yapılmaktadır. Susanoğlu beldesinde bulunan bu eşsiz koy,önceleri gemilerin giriş çıkışları yüzünden kirlenme noktasına gelsede daha sonra yasaklandığından artık temiz bir doğası bulunmaktadır.

Sayfaya Git
Taşucu Meralar
Mersin Taşucu

2012 yılında İstanbuldan Taşucu'na büyük bir organizasyon yapıldı.Yaban TV, Balıksevdam Ekibi ve birçok Amatör Balıkçı dergisi sahipleri burada gözlem ve ziyaretlerle durum değerlendirmesi yaptı. Bu görüntüleride "Gün Denizde Güzel" programının yapımcıları videoya kaydederek bizlere sundu. Sitemizden izleyebilirsiniz.

Sayfaya Git