TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı

Kumbükü Balık Merası ve Avlanma Teknikleri

İzmir, Karaburun - Kumbükü

Şimdi anlatacağımız meranın videosunu izlediğinizde, Kumbükü sahili hakkında söylediğimiz olumlu sözlerin ne kadarda haklı olduğunu anlayacaksınız. Gerçekten muazzam görüntüler çektim arkadaşlar. Gerek dip yapısı ve gerek doğası ile mutlaka gidip kamp yapmanız gereken bir yer.

postimage

Karaburun hakkında zaten yeterli açıklamaları site içerisinde sizlerle paylaştık. BURADAN ulaşabilirsiniz. O yüzden biz konumuz olan Kumbükü merasının tanımına geçelim.

Kumbükü hakkında gerekli olan ne varsa videoda anlatmış olduğumdan burada sadece belirli bilgileri vermekle yetineceğim. Mesela ilk başta olta atmanız gereken yer.

Arkadaşlar buraya ilk defa gittiğimden dolayı olta atmamız gereken bölgeleri tam keşfedemedim. AMa sabah suyu yapmış olduğumuz avlara bakarsak sahilin sol tarafı bereketli gibi. Birde orta kısımda bulunan kayalık alan çevresinede oltaımızı düşürürsek iyi balık alırız diye düşünüyorum. Artık onu önümüzdeki avlarda deniyecez nasipse ;)

Yem seçimi olarak yine her zaman ki gibi gece avında boru kurdu ve mamun. Zaten bu bölgelerde gece avları hep daha bereketlidir. Özelliklede inceden ayışığı varsa. Gündüz ise MAdya ve yine harami balık durumuna göre Boru Kurdu kullanabilirsiniz. Sülünez de eğer bütün olarak takılırsa mutlaka iş yapacaktır.

Kumbükü Merasında Çıkan Balıklar

Bu bölgede Çupra (çoğunlukla Kaba Lidaki), Mırmır, Karagöz, Sargoz, Mercan ve Mığrı yakalaman mümkün. Bunun yanında eğer canlı ilayda yakalayabilirseniz bırakma ile Levrek balığınıda alabilirsiniz.

Birde en önemli konulardan biri Karaburun ve ötesinin Poyraz havada çok güzel balık yapmasıdır. Bunu kesinlikle atlamayın. Bu bölgede Poyraz yani kuzey rüzgarı estimi balıkçılar için şenlik var demektir. Lodos havalar genelde kısır geçer. Bu havalarda arkada tarafta kalan Karareis, Eğriliman ve Küçükbahçe kıyılarını denemenizi tavsiye ederim. Kumbükü merası ile ilgili merak ettiğiniz başka bir şey olursa bana Facebook sayfamızdan ulaşın. Sevgiler Recai Dönmez...

 

KARABURUN KUMBÜKÜ AVLAK YERİ RESİMLERİ
kum
kum2
kum3