TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

İzmir İçin Avlak Yerleri

İzmirde Olta Balıkçılığı

İzmir, birçok Amatör Balıkçının olmayı istediği Türkiyenin en önemli balık cennetlerinden biridir. Yüzlerce balık çeşidi ve muntazam koylarıyla İzmir'de balık severlerin mutlu olmaması gerçekdende mümkün değil. Bizde Avlak Yeri ekibi olarak çoğunlukla Ege denizinde avlandığımızdan bu bölgenin ne kadar bereketli olduğunu en iyi bilenlerdeniz. Özelikle geçit zamanı Yunan adalarıyla bizim kıyı şeritlerimiz arasında tekne ile avlananlar kıyıdan avlananlara nazaran daha çok balık yakalarlar. Fakat yerini bildikden sonra İzmirin koylarındada bol miktarda balık avlama imkanı vardır. Bizim de amacımız ziyaretçilerimize bu koyları deyatlıca anlatıp İzmir ve diğer sahil beldelerimizin imkanlarından faydalanabilmesini sağlamaktır.

İzmir Meraları

İzmir Körfezi Ege'nin birçok balık türüne ev sahipliği yapan bir bölge. Güzelbahçe ile Çiğli arası iç körfez diye anılırken, buradan başlayıp Karaburun Foça beldelerine kadar kalan kısım ise dış körfez olur. Aralarındaki fark iç körfezde dağların rüzgarı engelleyerek denizin nispeten daha sakin olması. Buna karşın Karaburun ve Foça çok rüzgar alan sahil beldelerimizidir. Aynı zamanda bu iki güzide tatil beldesi, yaz kış balık verme potansiyeline sahip olduğundan Amatör Balıkçılarında en çok sevdikleri yerlerdir.

Sitemizde İzmir'deki meralar hakkında size kapsamlı bilgiler vererek, balık avından boş dönmemenizi sağlamayı umuyoruz. Yani İzmir'de nerelerden avlanılır, hangi Mera'da ne tür olta takımları kullanmalısınız, İzmir'de hangi meradan ne tür balıklar çıkar, hangi mevsimde ne yakalanır gibi en çok sorulan sorularında cevaplarını bulacaksınız. Umarız faydalı olabilmişizdir.

 

İzmir Balık Avı Meraları ;