TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Güzelhisar ve Myrina Limanı Meraları

Aliağanın en güzel bölgesidir diyebiliriz. Güzelhisar Çayı , Marina Antik Limanı ve Türkmen Şelalesi ile muazzam bir görsellik sunan bu yerimizde çok güzel balık meralarıda bulunmaktadır

Myrina Limanı

Müthiş güzellikdeki tarihi yapısı ve denizle birleşmiş kayalar ile görülmeye değer bir yerdir Myrina. Sırf balık tutmak için gidilmesi yazık olur. Hatta balık çıkmasa bile üzülmezsiniz bu tarihin içinde durdukça. Bu şiir gibi başlangıçdan sonra biz gene Balık Avı konumuza dönelim. Bölgeye gelmek yağmursuz kuru havalarda arabayla olabilir ama yağışlı zamanlarda imkansız gibi birşeydir. Hafifden bozuk olan yollar yağmurla adeta kendinden geçer ve size çıkış imkanı vermez. Belli bir noktayı yürümek zorundasınız.

Güzelhisar Çayı ve Myrina Görünümü

Şunu söylemeliyim ki burası her Amatör Balıkçının en az bir kere olta sallaması gereken bir yerdir. Mera doğası gereği size farklı bir kaç avlanma tekniği sunar. Mesela Güzelhisar Çayının denizle birleştiği bölgede At-Çek yapabilirsiniz. Elinize bir somon ekmek alarak Kıbrıs oltası ile zorlanmadan Kefal yakalayabilirsiniz. 3 lü klasik olta takımı yapıp uzak atış Mırmır tutabilir, gezerkurşunlu tek iğneli takım ile Sargoz veya Çupra peşinde koşabilirsiniz. Seçim size kalmış. Biz size şimdi balık yakalamak için en ideal yerleri anlatalım.

Çayın sol tarafında kalan uzun plajı görüyorsunuz. Biz bu bölgede gece av yaptık. Çayın dibinden başlayıp askeri kamp bölgesine kadar geldik ve buradan balıkları almaya başladık. Yani çaya sırtınızı verip 100 metre sola yürüyecek ve oltanızı 60-70 metrelere atacaksınız. Ekim başı Mırmır ekim sonuna doğruda Çupra başlar. Suda herhangi bir terslik yoksa kolay kolay boş dönmezsiniz. Çünkü burada yılan balığıda, minik İsparozlarda çoktur. Gece 10 dan sonra balıklar irileşmeye başlar. Suyun altı kumluk ve kırma taşlıktır. Belirli bir alanda eriştelik bölgeler bulunur. Bu bölgeleri zaten Myrina tepelerinde seçebiliyorsunuz. Surf kamışlar kullanın ve makinanız kaliteli olsun. Avlak Sahası rahattır zaten altta resimlerini paylaştık. Bu resimler sizi aydınlatacaktır.

Diğer meramız Güzelhisar Çayının uç kısmı. Rapala ile Levrek avlanan bir bölge. Aynı zamanda iri kefalleri ile meşhur. Zaten biraz hareketsiz kaldınızmı oynamalarını görebiliyorsunuz. Çayın yol tarafındaki köprüsünden baktıkça insanın ister istemez balık tutma isteği canlanıyor. Kasım 2015 sonunda bu bölgede bir av daha gerçekleştiricez. Bu sefer video çekimi ile sizi detaylıca bilgilendiricem.

Polis plajına gelince...Lidaki ve Mırmır eylül başından itibaren eskisi kadar olmasada av veriyor bu alanda. Zaten plaj kumluk, olta takılma riski yok. 3 lü klasik takımla 75 gr kurşun yapıp avlanabilirsiniz. Ama balık bu koy tarafına her zaman girmiyor. Koyun denize bakan tarafı buradan daima daha fazla av veriyor. Buranın avantajı rüzgar almıyor olması. Eğer bir botunuz varsa koyun orta kısmına doğru gelip av yapabilirsiniz. O zaman boş dönmeme ihtimaliniz çok daha fazla olur.

Myrina Limanının koyuna gelince. Belkide bu bölgenin en verimsiz alanı. Burada fazla vakit geçirmeyin. Çok kaya balığı mevcut. Ayrıcada oltaların yer yer takıldığı görülüyor. Fakat enderde olsa iri balıklar yapabiliyor. Bu bölgenin sağ tarafındaki kısımlarda da mükemmel avlak yerleri var. Pınarcık gibi , kostem gibi. Bunlarıda bir başka konuda anlatıyoruz. Soru ve Görüşleriniz için FACEBOOK SAYFAMIZI ziyaret edebilirsiniz.

GÜZELHİSAR , MYRİNA LİMANI MERA RESİMLERİ
mg1MYRİNA ANTİK LİMAN
mg2MYRİNA ANTİK LİMAN
mg3GÜZELHİSAR ÇAYI
mg4GÜZELHİSAR YOLU
mg5YOLDAN GÖRÜNÜM
mg6MYRİNA ANTİK LİMAN