TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Çaltılıdere Avlak Yeri İncelemesi

Açıkcası yakın bir dostumuz bu yeri bize göstermeden önce burada balık çıkacağı hakkında en ufak bir bilgimiz yoktu. Fiziki yapısı itibari ile balıkların bu koya yanaşacağını pek düşünmüyorduk. Fakat yanılmışız.Yılın her mevsimi balık çıkabiliyor yalnız yaz aylarında kıyıdan oltalar pek kımıldayamaıyor. Değişik bir doğası var. Denizi sakin koyları sessiz yani tam kafa dinlenecek bir Mera.

Çaltılıdere Burun Kısmı

Bu burun kısmı her iki tarafı da denize baktığı için denemelerin bol olduğu bir yer. Kıyıdan av yapan arkadaşlarımız koyun içinde bir şey çıkmazsa koyun dış tarafına yönelip surf kamışlarla uzak atışlar yaparak Çupra ve Mırmır yakalamaya uğraşıyorlar. Çoğu zaman başarıyorlarda...

Çaltılıdere Av Bölgesi

Bu bölgeye gelmesi basit. Çanakkale yolunun hemen dibidir. Zaten balığa merak saran herkes buradan geçerken şöyle bir eğilip kolaçan eder. Eylül gelipde havalar serinledimi Lidaki yapmaya başlar. Suyun altı kumluk ve kırma taşlıktır. Bazı bölgeleri eriştelik alan olduğu için o bölgede istediğiniz balıkları yakalamak zor. Fakat Şamandıralı takımlarla Levrek ve Kefal avlanabilir. Ama biz size üst resimde görülen kumluk yeri öneririz. 10 Kasım 2013 tarihinde o bölgeden biz 2 kaba lidaki alırken bizimle Mehmet Ekin kardeşimiz kovayı doldurmuştu. Olta attığı bölgeyi incelediğimde hafif kırma taşlık alanlar gördük. Ya o yüzdendi yada biz kabiliyetsizdik :)

Bu bölgede size tavsiye edeceğimiz bir başka yerde keçi ağırlarının ön kısımları. Hafif taşlıklar olsada oltanızın takılmayacağı özellikle ekim kasım ve mayıs haziran aylarında Kaba Lidaki ve Çupra çıkan çok muazzam bir Avlak Yeri. Arabanızlada gidebiliyorsunuz. Zaten arabanızla gidin yoksa çok iri çoban köpekleri var ve bulundukları alanları korumak adına bayaa saldırganlar. Diğer yönden rahat olta atabileceğiniz sakin bir yer. Zaten haritada bu bölgeyi size gösterdik. Resimlerde anlamanız açısından faydalı olacaktır. Resimleri büyütmek için üzerine tıklamanız yeterli. Soru ve Görüşleriniz için Facebook Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ÇALTIRIDERE AVLAK YERİ RESİMLERİ
cd1 ÇAKIL SAHİL
cd2KUMLUK SAHİL
cd3ÇALTILIDERE BURUN
cd4GÜZEL BİR MERA
cd5GÜN BATIMI
cd6YOLDAN GÖRÜNÜM