TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Aliağa Sahili Balık Avı Meraları

Aliağa'nın merkez kısmı her gelişmiş ilçe gibi deniz boyu sahillere sahiptir. Genelliklede kıyıdan av yapan dostlarımız burada gün boyu denemeler yaparak öncelikli Çupra, Mırmır yakalamak için uğraşırlar. Denizde 2011 de yapılan arıtma tesisi sayesinde geçmiş yıllara nazaran daha temizdir. Hal böyle olunca bu bölgelerde balık tutmamak için herhangi bir sebep yok.

Aliağa Uğur Mumcu Sahil Bulvarı

En son 2013 mayısında gittiğimiz bu bölgede Lidaki, Levrek ve Eşek İsparozu çoktu. Zaten yapılan av raporlarında geçen yıl bir önceki yıla nazaran daha fazla balık yaptığı belirtildi. irtibatta olduğumuz balıkçı dostlarımızda bunu doğruladılar. Peki bu bulvarda en çok nerelerden olta atılıyor bir bakalım.

Aliağa Sahili Balıkçıları www.avlakyeri.com

Genel anlamada her sahil şeridinde olduğu gibi istediğiniz yerden olta atabiliyorsunuz denize. Dikkat etmeniz gereken atacağınız bölgenin yosunluk olmaması. Yoksa yeminiz görünmez sizde boşu boşuna beklemiş olursunuz.

Tavsiye vermemiz gerekirse Yalı mahallesindeki park alanı civarı olta atmak için müsait. O bölge test edildiği için bunu size rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Geçende bir arkadaşımız o bölgeden bir saat için bir Sargoz ve 4 kiloluk bir Çupra çekmişti. Tabi dediğimiz vakit Mayıs ayı zamanıydı ve geçit başlamıştı. Böyle zamanlarda özellikle kasım ayındaki geçitler körfezde çok iri Çipura yapar. Facebook sayfamızda bunun raporlarını her gün alıyoruz. Daha başka olta atılacak yerleride yukarda haritada işaretledik. Fakat o kadar bariz farklar yoktur. Eğer tekne ile açılırsanız av kıyıya göre daha bereketlenir. Çünkü açıklar Mercan , Mezgit, Sarıkuyruk, Sinarit, Gopez ve Orkinos balıklarıyla çevrilidir. Hatta oltalara yedi çeşit balık geldiğini düşünenlerin ismini koyduğu Yediveren Avlağı kısmı Mercan balığıyla ünlüdür. Tekne veya Zodyak ile balık yakalayacaksanız bu bölgeye mutlaka gidin. Soru ve görüşleriniz için Facebook Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ALİAĞA UĞUR MUMCU SAHİLİ RESİMLERİ
u1UĞUR MUMCU SAHİLİ
u2UĞUR MUMCU SAHİLİ
u3UĞUR MUMCU SAHİLİ
u4UĞUR MUMCU SAHİLİ
u5UĞUR MUMCU SAHİLİ
u6UĞUR MUMCU SAHİLİ