TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Avrupa Yakası Boğaz'da Balık Avı Meraları

Boğazda Balık Yakalamak İçin Gerekenler

Bambaşkadır boğazda balık tutmak. Kandilli kıyılarında, Şemsipaşa Feneri altında, Kuleli'de...

 

Kandilli - Vaniköy - Kuleli
Kandilli MEra

Öncelikle Çubuklu'da Hidiv Kasrına çıkan yolun önündeki meralardan başlayalım. Burada değişik olta takımları ile denemeler yapabilirsiniz. Mesela en çok tutulan balık olan İstavrit'ten sıkılırsanız hemen Hırsızlı bir takım yapıp Sarıkanat için atabilirsiniz. Ayrıca burada Zargana'da bol miktarda av verir. Aynı zamanda Palamut, İzmarit, Gümüş de yakalanabilen balıklardır. İzmarit için 8-10 no sinek iğneler tercih edilir. Kurşunda akıntının durumuna göre 30-100 gr arası kullanılmalı.

Sayfaya Git
Beylerbeyi - Şemsipaşa - Moda
Beylerbeyi

Şemsipaşa çok akıntılı bir bölge olmasına karşın her yıl olta balıkçılarını mutlu edebilecek avlara ev sahipliği yapar. Özellikle İstavrit ve İzmarit, mevsimi geldiğindede Lüfer oltalara sık yakalanır. Aynı zamanda Kefal, Zargana ve Palamut Balığıda kıyıdan av vermektedir. Bu açıdan bakılınca tamda balık tutulacak yerdir diyebiliriz. Yaklaşık 150-200 metrelik bir kıyı şeridi var.

Sayfaya Git
Beykoz - Çubuklu - Kanlıca
Beykoz Sosyal Tesisler

Aslında Hidiv Kasrının solundan Ajia Hotel yanına kadar her yerden olta atmanız mümkün. Bu bakımdan Kanlıca sahili kıyı balıkçıları için güzel yerdir. 60 metre civarı derinliği vardır. Köprüye'de yakın olması İstanbul'a yeni gelenler içinde çok güzel bir manzara oluşturur. Böyle yerlerde balık yakalamak havada fırtına yoksa her zaman zevklidir. Tabi arada İskorpit ve Gelincik de çok yakalanır.

Sayfaya Git