TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Çanakkale Amatör Balık Avı Meraları

Çanakkale Kıyı Avcılığı

Çanakkale, Türkiye'nin en güzel balık veren meralarına sahip, hem Ege'de hemde Marmara'da kıyıları olan gidilesi bir şehrimizdir. Özellikle bir Saroz körfezi vardır ki, sualtı akıntıları sebebiyle daima temiz, bu nedenlede onlarca balık türüne ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir Meraları

Çanakkale Boğazı ve Saroz körfezinden her yıl birçok balık göç yapmakda. Lüfer, Çupra, İstavrit, Palamut vs. Bu açıdan bakıldığında Çanakkale hem Ege Denizinin hemde Marmara denizinin balık çeşitliliğine aynı anda sahip olur. Zaten kıyıları jeolojik açıdanda balıkların kıyılamasına müsait bir yapıya sahip. Aynı zamanda Türkiye'de en çok At-Çek yapılan yerlerin başında da bu ilimiz gelmektedir. Yerel halkdan iki arkadaşımızın üretmiş olduğu GES(Gelibolu Sahtesi), Levrek avında üst düzey başarı sağlamış ve ürün kısa sürede herkesin çantasına girmeyi başarmıştır. Merkez sahillerine gelecek olursak daha çok avların Kilitbahir taraflarında yapıldığı görülür. Özellikle Lüfer zamanı bu bölgede iğne atsan yere düşmez. Aynı şey Çanakkale köprüsü içinde geçerlidir. Yüzlerce insanı bu meralarda olta atarken görebilirsiniz.

Yani sonuç olarak Çanakkale bizce Türkiye'nin Balık başkenttidir ve her balıkçının en az bir kere gitmesi gerekir. Özelliklede Kilitbahir ve Saroz körfezi kıyılarına...

 

Çanakkale Balık Avı Meraları ;