TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Antalya'da Balık Çıkan Meralar

Antalya'da Amatör Olta Balıkçılığı

Antalya'yı herhalde uzun uzun anlatmaya gerek yok. Türkiye'nin en güzel koylarına sahip cennet köşesi. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist bu şehre akın eder. Sakinlik, eğlence, ruslar ve Balık Avı. Kısaca herşey Antalya'da var.

Antalya Amatör Balıkçılar

Tabi herşey derken bol balık var anlamında değil. Sadece av yapılabilir. Çünkü bol balık Türkiye'de Ege kıyılarında bulunur. Akdeniz dolayısıylada Antalya balıkların göç etmek için gelip gittiği bir yer değildir. Bu nedenle özellikle kıyılarda Amatör Balıkçıların sıkıntıları büyük. Sadece belli başlı bölgelerde balık çıkabiliyor oda genelde sabah ve gece boyunca av veriyor. Birde üstüne üstlük her yanı Balon Balığı sarmış durumda. Az önce dedik ya göç eden balık yok diye. aslında Balon Balığı var ama bu geldiği yere gitmiyor maalesef. Eylül 2014'de Antalyadaydım. Kumsala gittim oltamı attım anında Balon Balığı. Çektim gene attım anında bir tane daha. Sonra avı bıraktım balıkçılarla konuştum. Herkes illallah etmiş gerçekden bu balıkdan. Sadece kıyıdan değil, açıklarda av yapanlarda aynı şekilde. Herkesin derdi Balon Balığı. Artık geriye Kefal ve Levrek avlamak kalıyor.

Tabi Antalyanın müthiş Farezlerini unutmayalım. Buralarda balık çıkma potansiyeli var ama biraz ustalık ister. Şamandıra kullanarak yada Şeytan Oltası atarak avlanmaya aşinasanız sorun yok. Öteki türlü işiniz biraz zor olacak. Çünkü oltalar sürekli takılır ve av yerine olta bağlamak ile uğraşırsınız. Meraları incelerken size nasıl olta atmanız gerektiğini anlattım. Ayrıca sitemizin içeriğinde de bu bilgileri detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Burada çok fazla sayıda balıkçlı dostumuz var. Bize devamlı bilgiler verirler ve anladığım kadarıyla 2013-2014 yılı kıyılarda bereketsiz geçmiş. Çok fazla Sokar ve Kefal var ama tabi ki bunlar kimseyi tatmin etmez. Ayrıca Levrek avınında sık yapıldığını söyleyelim. Biz sizler için bildiğimiz meralar hakkında detaylı bilgileri verdik. Bunları aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğum Avlak Yeri çekimlerinide paylaştım. Eğer soru ve görüşleriniz olursa bize Facebook Adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Antalya Balık Avı Meraları ;