TEKNEDEN BALIK AVI
KIYIDAN BALIK AVI
AT-ÇEK SPİN AVI
BALIK AVLAMA TEKNİKLERİ
AVLAK YERLERİ
Beyler Barajı Balık Avı
İzmir Tuzla İskelesi

Alanya Balık Avı Avlak Yerleri (Meralar)

Alanya Balık Avlak Meraları

Antalya Şehrinin anlatılmaz yaşanır cinsinden bir bölgesi. Şu ahir dünyada en az bir kez mutlaka gidilmesi gerekir diye düşünüyoruz. Çünkü muazzam güzellikde yerleri vardır ki gerçekden gözlerinizi alamazsınız. Aynı zamanda Antalya'nın Avlak Yeri bakımından zenginde bir bölgesidir. Aşağıda listelemiş olduğumuz yerleri, eğer burada av yapmaya niyetliyseniz muhakkak okuyunuz.

İncekum Mevkii
Alanya İncekum

Bu bölge genel anlamda otellerin çevrelediği alanlardır. Kıyı avı At-Çek için bereketsizdir diyebiliriz. Sadece Surf Kamışla bırakma şeklinde av yapabilirsiniz. Yok ben illa At-Çek yapacam diyorsanız tavsiye edeceğimiz alan Avsallar Plajının yanındali kayalık alanlar olabilir. O bölgede iri Baracuda çıkar ve aynı zamanda Sargoz, Karagöz ve Sokar içinde uygun bir bögedir. Ben olta atıp zil takarım derseniz, Kamp park alanı ile Rubi Otel civarlarını denemenizi öneririz.

Sayfaya Git
Alanya Damlataş
Alanya Dim ÇAyı

Bir tarafta Klopatra Sahili,bir tarafta Alanya Kalesi, hemen yanında Liman ve yaklaşık 800 metre ilerisinde Oba Çayı. Bir Kıyı Balıkçısı av yapmak için daha ne isteyebilir ki?...Bu bölge Antalya'nın en işlek ve Balık Avı açısından oltacıların en çok ilgi gösterdiği bölgedir. Alanya Kalesinin arka kısmında bulunan kayalıkları denemelisiniz. Yalnız dikkatli olun yan kısımlar çok kayalık olduğundan en arka burun tarafı daha müsaittir. Zaten haritada bölgeyi işaretledim.

Sayfaya Git
Payallar Beldesi
Alanya Payallar MEraları

Aslında bu bölge tam bir Mırmır bölgesi.Uzun kumluk plajları ve hafif eriştelik sualtı yapısıyla bu balığın en sevdiği yaşam alanı diyebiliriz.Özellikle yaz ayların sonlarına doğru Eftalia Hotelin sağ tarafındaki Çayağzının oralar balık avı için en elverişli meralardır.Bazı zamanlar Çupra bile iyi av verir.Bu yıl yani 2014 de geçmiş yıllara nazaran pek bir bereketi kalmadı. Ordaki arkadaşlarımız kıyı avında ziyade tekne ile açıklarda avlanmayı tercih ediyorlar. Tabi herkesin böyle bir şansı yok.

Sayfaya Git